Податок на нерухомість. Прийшов час платити.

податок на нерухомість

Податкова вже розіслала перші повідомлення, які поки для українців в новинку. Проте, незабаром їх отримають всі, кого стосується податок на нерухомість. Адже перший квартал вже закінчився, а даний збір сплачується поквартально.

Невелике повідомлення – запрошення (приблизно чверть аркуша формату А4) говорить, що ви є власником квартири, житлова площа якої підлягає оподаткуванню.

Новий реєстр в ДПС тільки почав заповнюватися з 1 січня 2013 року, і багато даних в ньому просто відсутні або заповнені з помилками. У зв’язку з цим адвокат у Львові може дати дві поради:

  1. Якщо ви не отримали квитанцію, не йдіть до податкової, а чекайте повідомлення-запрошення.
  2. Отримавши повідомлення, не поспішайте сплачувати вказану там суму, для початку відвідайте податкову і звірте всі дані. Цілком можливо, що через знайдені невідповідностей сума буде зменшена або Вас взагалі виключать з реєстру.

До речі, якщо у вас є, наприклад, три квартири в різних районах міста (тим більше в різних містах), вам доведеться відвідати всі три районні податкові, щоб повідомити, яку квартиру ви вибрали для пільги. Оскільки податківці не мають єдиної узгодженої бази даних, на жаль, так доведеться робити щороку.

Не підлягають оподаткуванню квартири, площа яких не перевищує 120 кв. м, і житлові будинки площею до 250 кв. м. За кожен зайвий метр доведеться платити. Наприклад, якщо житлова площа вашої квартири 125 кв. м, то за 5 кв. м потрібно буде заплатити 5х11, 47 = 57,35 грн.

Якщо у власності особи є дві квартири, наприклад, кожна житловою площею 45 кв. м, то пільга може бути застосована тільки до однієї з них, а за другу доведеться заплатити: 45х11,47 = 516,15 грн. Для квартири площею понад 240 “квадратів” потрібно буде зробити трохи складніший розрахунок: 120 метрів оплатити по 11,47, решта – по 30,97. Наприклад, для квартири житловою площею 250 кв. м: 120х11, 47 +10 х30, 97 = 1686,10 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.