Порядок перереєстрації авто змінено

ключі до машини

Кабмін постановою від 01.08.2013 р. № 610 вніс зміни до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів , а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів.

Зокрема, п. 41 Порядку доповнено новими положеннями, згідно з якими забороняється зняття з обліку та/або перереєстрація на нового власника транспортних засобів, щодо яких є ухвала суду про накладення арешту або заборону зняття з обліку чи постанова державного виконавця про накладення арешту (нагадаємо, раніше такий заборона стосувалася тільки зняття з обліку авто).

Також згідно зі змінами до п. 41 забороняється зняття з обліку та/або перереєстрація на нового власника транспортних засобів:

  • Зареєстрованих на неповнолітніх осіб без письмової нотаріально засвідченої згоди батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозволу органу опіки та піклування;
  • Отриманих через органи соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України без письмового розпорядження зазначених органів ;
  • Придбаних у розстрочку без надання відповідних документів про остаточний розрахунок.

Крім того, забороняється зняття з обліку для подальшого відчуження та/або перереєстрації на нового власника переданих безоплатно транспортних засобів , зареєстрованих без сплати мита та інших податків і зборів (обов’язкових платежів), передбачених законодавством під час імпорту автомобілів , без подання документів про внесення зазначених платежів .

Нагадаємо , що раніше МВС змінило Інструкцію про порядок реєстрації /перереєстрації авто та внесло зміни до Порядку торгівлі ТЗ.

Крім того, було доповнено перелік документів, що підтверджують правомірність придбання ТЗ, що реєструються і знімаються з обліку центрами надання послуг. При цьому ще в грудні 2012 р. набули чинності зміни до Порядку реєстрації ТЗ.

Також з 1 вересня 2013 року набрав чинності Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації ТЗ » від 04.07.2013 р. № 422- VII, згідно з яким величина такого податку для конкретного ТЗ розраховується з урахуванням базових ставок та коригуючих коефіцієнтів , прив’язаних до об’єму двигуна, і залежно від того, чи є ТЗ новим або уживаним .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *