Минув тиждень дії змін до Правил дорожнього руху

рух транспорту

У них внесено 93 зміни, це найбільша ревізія ПДР за останні 10 років. Багато з нововведень – просто термінологічні уточнення, проте є в правилах і суттєві зміни, які тепер треба знати. Нижче – топ-20 нововведень ПДР.

 1. З 1 жовтня по 1 травня за межами населених пунктів автомобілі повинні цілодобово їздити з увімкненими денними ходовими вогнями (якщо вони передбачені конструкцією автомобіля) або фарами ближнього світла. Робиться це для того, щоб машини були більш помітні на дорозі. Експерти оцінюють це нововведення неоднозначно: з одного боку, аварій і правда має поменшати, але з іншого, включені фари – це додаткове навантаження і на автомобіль, і на інших водіїв.
 2. Змінилося визначення темного часу доби. Тепер це «частина доби від заходу до сходу сонця» (за старим визначенням темний час починалося на півгодини пізніше заходу, а закінчувалося – на півгодини раніше світанку). Точно визначити, коли саме починається темний час, як і раніше важко: можна орієнтуватися на календарі.
 3. Дорожні знаки завжди мають перевагу над дорожньою розміткою. Раніше це стосувалося тільки тимчасових знаків. Внесення такої поправки викликано досить поширеною ситуацією, коли розмітка і знаки суперечать один одному. Орієнтуйтеся на знаки.
 4. Сигнали регулювальника мають перевагу над сигналами світлофорів та вимогами всіх дорожніх знаків, а не тільки знаків пріоритету, як було колись. Тобто якщо знак щось забороняє, але при цьому на дорозі стоїть регулювальник і дозволяє – за новими ПДР регулювальник прав.
 5. Якщо на дорозі більше однієї смуги, то дорожні знаки тепер повинні дублюватися на розділовій смузі, над проїжджою частиною або на протилежному боці дороги. Це зроблено тому, що автомобіль в правому ряду може закривати знак від інших водіїв.
 6. На проїжджій частині тепер заборонено встановлювати будь-які предмети, які перешкоджають проїзду або парковці автомобілів. Наприклад, не можна резервувати за допомогою ковпаків або інших предметів паркувальні місця на узбіччі. Виключення – предмети, використовувані при оформленні дорожньо-транспортної пригоди і дорожніх роботах.
 7. Забороняється стоянка на газонах. Для цього в закон ввели термін «газон», якого раніше не було.
 8. З правил зник пункт про те, що обганяти автомобілі можна тільки зліва. Справа в тому, що обгін – це випередження з виїздом на зустрічну смугу. Оскільки рух в Україні правосторонній, значить, обгін можливий виключно зліва. А якщо ви випереджаєте автомобіль, що йде по іншій смузі в попутному напрямку, то це обгоном не зважає.
 9. Водії автобусів, що перевозять організовані групи дітей, при посадці і висадці пасажирів тепер повинні включати помаранчеві проблискові маячки. Інші водії при цьому повинні знизити швидкість і при необхідності зупинитися.
 10. При повороті наліво водій повинен дати дорогу не тільки зустрічним автомобілям, а й попутним машинам, які розвертаються. Тобто, повертаючи ліворуч, водій повинен переконатися, що автомобіль, який повертає перд ним не йде на розворот, а якщо це так, то пропустити його.
 11. Конкретизовано пункт про те, що необхідно рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини. Тепер водій повинен їхати якомога правіше завжди, крім випадків об’їзду, випередження, перед перестроюванням для повороту ліворуч або розвороту.
 12. На дорогах з’явиться розмітка синього та помаранчевого кольорів – відповідно, для майданчиків для паркування і для тимчасової розмітки.
 13. знак "кінець дороги з покращеним покриттям"Новий знак – «Кінець дороги з удосконаленим покриттям». Він попереджає про те, що дорога з твердим асфальтним покриттям переходить в гравійну або ґрунтову.
 14. знак "інша небезпека"Знак «Інша небезпека» тепер повинен супроводжуватися табличкою, яка інформує про вигляді можливого ДТП (небезпека перевертання автомобіля, зіткнення автомобілів, наїзду на пішохода або велосипедиста). Також з’явилася табличка, яка інформує про можливу появу лижників.
 15. знак "фотофіксація порушень ПДР"Новий знак – «Фото-, відеофіксація порушень ПДР»: він інформує про можливий контроль за порушеннями ПДР за допомогою спецзасобів.
 16. знак "місце для стоянки"Знак «Місце для стоянки». Знак з буквою «Р» і символом даху застосовується для критих стоянок. Знак з буквою «Р» і символом автобуса застосовується для критих стоянок з можливістю пересадки на маршрутні автобуси.
 17. знак "початок щільної забудови"знак "кінець щільної забудови"Знаки «Початок і кінець щільної забудови». Якщо бачите цей знак – потрібно скинути швидкість до 60 км / год, скасування цього знака означає, що можна повернутися до стандартного швидкісному режиму дороги.
 18. знак "зміна схеми руху"Знак «Зміна схеми руху»: за цим знаком змінено схему руху та встановлені нові дорожні знаки. Знак повинен стояти на менше, ніж за 100 метрів до першого тимчасового знака.
 19. знак "напрямок руху транспортних засобів з небезпечними вантажами"Знак «Напрямок руху транспортних засобів з небезпечними вантажами». Визначає дозволений напрямок руху автомобілів з розпізнавальним знаком «Знак небезпеки».
 20. знак "кінець пунктту зупинки"Новий знак – «Кінець пункту зупинки». Інформують про кінець пункту зупинки громадського транспорту – автобуса, трамвая або тролейбуса.

Адвокат у Львові Роман Шпирка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.