львів

Адміністративні правопорушення і спори

Юридичним, і фізичним особам в повсякденному житті періодично доводиться стикатися з різними державними контролюючими органами. Як правильно поводитися під час спору, і як потрібно діяти, щоб захистити свої інтереси в даному випадку,  – підкаже досвідчений адвокат, який має досвід у такій практиці як адміністративні правопорушення і спори.

Адміністративне право – це одна із найбільш важливих галузей права будь-якої держави. Саме адміністративне право регулює суспільні відносини в сфері діяльності органів виконавчої влади щодо реалізації публічних функцій держави в цілому, а також місцевого самоврядування. Адміністративні правопорушення і спори, це сфера практики, яка вимагає в адвоката досвіду та знань. Ця галузь визначає і регулює відносини розпорядчо-виконавчої діяльності органів державного управління. В рамках адміністративних справ можуть оскаржуватися нормативні і ненормативні правові акти і рішення, а також діяння державних і муніципальних органів, посадових осіб, які не відповідають законодавству та порушують права людей і підприємців.

 • Нормами адміністративного права регулюється: поведінка в громадських місцях, правила дорожнього руху, санітарні правила, а також власне державна служба, порядок її проходження тощо.

Адміністративним правом визначається, яке діяння (дія чи бездіяльність) відноситься до адміністративних правопорушень, яка ступінь відповідальності накладається на порушника і які міри примусу можуть бути застосовані щодо нього (мова йде про адміністративні штрафи).

При цьому результат справи, розмір штрафу і всіх понесених витрат переважно залежить від дій адвоката, здатного розібратися у всіх тонкощах законодавства.

Однією з характерних особливостей адміністративного права являється те, що ним одночасно регулюються і матеріальні, і процесуальні відносини.

В якому випадку буде потрібний адвокат по адміністративному праву? Таких ситуацій може бути дуже багато. Ось декілька з них:

 • при вирішенні  адміністративних спорів і спорів з податковою (наприклад, для оскарження рішення податкового органу про стягнення податку);
 • у випадку непогодження з прийнятим рішенням про притягнення до адміністративної відповідальності (визнання такого рішення недійсним);
 • для визнання недійсним чи незаконними рішень, нормативних актів і дій державних органів, органів місцевого самоврядування, а також окремих посадових осіб (наприклад, бездіяльність державних виконавців чи постанов ДПС);
 • для відшкодування шкоди, нанесеної діями чи бездіяльністю державного виконавця чи представника будь-якого іншого органу влади при виконанні ним своїх службових повноважень.

Послуги адвоката по адміністративних справах включають об’єктивне і всестороннє зясування обставин кожної справи, а також своєчасне його вирішення у відповідності до норм законодавства. При цьому основною задачею юриста являється захист прав і свобод клієнта.

Адвокат також може взяти на себе функцію контролю за виконанням винесеної постанови і вияснення обставин, які призвели до скоєння правопорушення або посприяли йому.

Адвокат може брати участь у справі, яка пов’язана з адміністративним правопорушенням, від початку – з моменту складення протоколу, постанови чи припису.

У випадках пов’язана з адміністративним правопорушеннями звертайтеся до адвоката Романа Шпирки, який:

 • виїде на місце події;
 • представить Ваші інтереси в органах державної влади (чи органах місцевого самоврядування);
 • оскаржить неправомірні дії (бездіяльність) органів державної влади;
 • забезпечить підготовку і подачу скарги в суд;
 • представить Ваші інтереси і забезпечить захист Ваших прав на судових засіданнях;
 • при необхідності – оскаржить рішення суду.

Сфера адміністративних порушень і судочинства регулюється та