поділ майна

Поділ майна при розлученні у Львові

Поділ майна при розлученні – це завжди тяжкі, негативні емоції справитися з якими без допомоги сімейного адвоката може бути непросто. Чудово, якщо подружжя – люди врівноважені, здатні спокійно, без скандалів вирішити будь-які питання на кшталт поділу майна. Такі пари і себе, і інших не мучать, а розлучення в них найменш травматичне. Але, на жаль, вони – рідкість.

Набагато частіше подружжя не може без скандалів поділити власне майно. Кожен вважає, що він має більше прав на кожен окремий об’єкт чи майно. В результаті доводиться звертатися до суду, а в цьому випадку Поділ майна при розлученні переходить з емоційної в юридичну площину.

Згідно із все нажите під час шлюбу рухоме і нерухоме майно  – спільна сумісна власність подружжя. При цьому не важливо на чиє ім’я купувалося майно, і хто конкретно вносив кошти на придбання такого майна (наприклад, дім, квартира, автомобіль тощо).

Виключення можуть бути тільки якщо в шлюбному договорі конкретно вказано кому належить майно.

Важливо сказати, що починати судовий процес без підтримки досвідченого адвоката як мінімум нерозумно. Ви ризикуєте отримати значно менше ніж розраховували, або не отримати взагалі нічого. Так, нерідко подружжя, що розлучається, думає: «Слід доказати, що квартира була куплена в шлюбі, і тоді я отримаю половину її сьогоднішньої вартості». А на практиці виявляється, що інший з подружжя вклав значно більше коштів і ділити квартиру взагалі не має наміру. В такому випадку не обійтися без адвоката у Львові.

Кожен з подружжя, що розлучається, переслідує дві цілі. Перша – доказати, що конкретне майно не являється спільною сумісною власністю. Варіантів може бути безліч: хтось стверджує, що майно було куплено до шлюбу, хтось – що майно було втрачено (наприклад, в результаті пожежі чи аварії), хтось – що майно давно продано, а отримані кошти потрачені на сім’ю. Друга ціль – доказати, що доля одного з подружжя значно менша половини. Наприклад, наводяться дані про спільні кредити, виплатами по яких займався тільки один із подружжя. Чи наводяться докази того, що первинний вклад в майно одного із подружжя був більший, ніж вклад іншого. Ще одна поширена методика – занизити вартість майна. Очевидно, що протистояти таким прийомам може тільки людина знайома з ними – тобто досвідчений адвокат у Львові.

Поділ майна подружжя поза шлюбним договором або оспорювання шлюбного контракту.

Особливу увагу слід звернути на те, що навіть, якщо і є чіткі вказівки в шлюбному договорі на те, кому належить майно, а один із подружжя при їх виконанні потрапляє в надзвичайно скрутне становище, то по його вимозі суд вправі повністю або частково відмінити деякі положення шлюбного договору.

Таке може бути у випадку, якщо один з подружжя може залишитися без місця проживання і засобів для існування, або є загроза інтересам і правам неповнолітніх дітей.

Деякі питання, які можуть виникнути при поділі майна

Вас може цікавити, коли можна поділити спільне майно. Відповідь проста – в будь-який час. Закон не встановлює конкретні часові рамки в цьому питанні. По суті навіть не обов’язково розлучатися: поділити майно можна навіть у шлюбі.

Трапляється, що подружня пара взяла кредит, але не виплативши його до кінця, розлучилася. Тоді банк може вимагати розділити майно для того, щоб забрати долю одного із подружжя в рахунок боргу.

Як проводиться поділ майна? Тут може бути два варіанти. Перший – добровільно, тобто подружжя домовляються про те, які об’єкти кому дістануться і укладають угоду на основі цієї домовленості. В угоді конкретно прописується, кому яка частина майна дістанеться. Зовсім не обов’язково, щоб долі були рівними. Головне, щоб обидва з подружжя було згідні з таким поділом. Наприклад, чоловік залишить дружині квартиру, оскільки діти будуть жити з нею, а собі забере автомобіль. Звісно, дану угоду необхідно завірити в нотаріуса.

Другий шлях – примусовий, тобто один із подружжя подає позов до суду. Це трапляється, якщо домовленості не було досягнуто. В такому випадку саме суд вирішує, кому яка доля майна буде належати. Звичайно, суд прагне винести найбільш справедливе рішення. Через це він бере до уваги такі фактори, як стан здоров’я і працездатність кожного з подружжя, їх інтереси, інтереси неповнолітніх дітей тощо. Звичайно, враховуються і побажання подружжя. Крім того, якщо майно не може бути розділено фізично, то воно зазвичай залишається у власності одного із подружжя повністю, а іншому виплачується компенсація.

Чи допоможе в поділі майна шлюбний договір? Суд приймає до уваги умови шлюбного договору, але тільки в тому випадку, якщо він був правильно складений і завірений.

Яке саме майно можна поділити? Те, що було нажито під час шлюбу. Крім матеріальних об’єктів – машини, квартири, телевізора, комода – це можуть бути також результати інтелектуальної праці одного із подружжя, а також гроші, отримані в результаті різних видів діяльності. Наприклад, зарплата, пенсія, прибуток підприємця, цінні папери тощо. Крім того, ділити можна і борги сім’ї – це особливо актуально. Якщо кредити великі і виплачувати їх одному із подружжя буде складно.

Яке майно не ділиться? Особиста власність подружжя не може бути поділена. Питання в тому, що слід вважати особистою власністю. Як правило це майно нажите до укладення шлюбу. Крім того, якщо один із подружжя отримав якесь майно в дар – наприклад, тітка подарувала квартиру племіннику – це теж вважається особистим майном. Особисті речі – одяг, засоби особистої гігієни і так далі – також не ділиться. Якщо було укладена безоплатна угода, в результаті якої один із подружжя отримав якесь майно, воно теж вважається його особистим. Майно, отримана в спадок, також не ділиться.

Є ще одна категорія речей, яка не ділиться і передається без компенсації одному із подружжя, навіть якщо ці речі були куплені у шлюбі. Мова йде про речі для неповнолітніх дітей.

До речі, якщо під час шлюбу подружжя відкрили вклад в банку і зареєстрували його на ім’я дитини, то цей вклад вважається власністю дитини. Відповідно. Він не може бути поділений між подружжям.

Чи можна подати позов про поділ майна, якщо розлучення відбулось кілька років тому? Закон дозволяє подати позов протягом трьох років – але не з моменту розлучення, а з того момент, коли один із подружжя взнав, що його права порушено.

Коментарів: 30

 1. Яна

  Доброго дня! Ми у шлюбі 13 років, дітей немає, бо чоловік небажає брати відповідальнвсть. З цієї причини я хочу розірвати шлюб. У шлюбі була придбана нерухомість за кошти чоловіка. Протягом 10 років відбувалося будівництво. Я весь час працювала. Все оформлено на його імя. Чи маю я право претендувати на частку? Дякую.

 2. Если квартира куплена до свадьбы в кредит женой но кредит выплачивался совместно муж имеет право на часть квартиры после прожитых пять лет???

 3. Дмитро

  Добрий день, підкажіть будь-ласка, квартира куплена до одруження, чеки на оплату по договору купівлі-продажу та виконання робіт є, свідоцтво на право власності оформлено після одруження. Є малолітня дитина. Чи має право дружина на частку квартири?

 4. Вікторія

  Продовження
  Якщо тато помер , проживала з ним я ,але прописана в гуртожитку за місцем навчання . Як ділитиметься майно ? Чи мають право на майно дід з бабою ? І як ділитиметься ? Дуже потрібна допомога

 5. Вікторія

  Добрий вечір! Батьки розлучились 2 роки тому , тато нещодавно помер. При розлученні майно вони не ділили . Чи має мама право подати на розподіл майна , якщо тата немає в живих ,і в який термін має звернутись до суду ? Це перша проблема. Інша заключається в тому , що бабуся тримає всі документи в себе і хоче відібрати в мене все. Чи може вона переробити документи на хату , якщо в наявності технічний паспорт і будівельний план (хата до кінця не узаконена)? Як ділитиметься майно ? Є менша сестричка , яка останні 2 роки проживала з мамою. Турбує питання стосовно рухового майна (корови ) . Бабуся взяла їх під свій контроль. Чи має вона право їх продати без мене ? Чи маю право їх продати я, якшо я студентка і приписана в гуртожитку ? Тато брав кредит . Хто його виплачуватиме ? Одним словом , документи всі в бабусі , з хати мене вигнала , ЩО МЕНІ РОБИТИ? До кого мені звернутись , щоб описати майно і чи можу я це зробити ?

 6. Маргарита

  В чоловіка дім, отриманий даруванням, ремонт в основному за мої кошти, при розлученні чи є в мене права на цей будинок, дітей немає

 7. Ірина

  Під час шлюбу був відкритий “спільний бізнес” ФОП на єдиному податку на ім”я чоловіка. Закуплений товар на спільні кошти. Після розлучення в мене є шанси на поділ цієї “фірми”? Що для цього потрібно?

 8. Оксана

  Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, ми з чоловіком прожили у шлюбі більше 13 років. До шлюбу ним була придбана квартира. В цій квартирі я прописана до цих пір, і за час подружнього життя повністю її відремонтувала. Від шлюбу залишилося 2 неповнолітніх дітей, які за рішенням суду проживають зі мною. Чи можу я з дітьми претендувати на частку цієї квартири? Дякую.

 9. Олена

  Доброго дня!Скажіть будь-ласка на що я маю право при розлученні, зараз на даний момент являюсь в декретній відпустці(тобто фінансово залежна від чоловіка), нашій спільній дитині 1,5 року!Скільки він мені має сплачувати і що буде впливати на начислення?чи буде більше превілегій якщо я перша подам на розлучення?дякую

 10. Таня

  Доброго вечора. Ми з чоловіком одружені, але не проживаємо разом я купила квартиру.Чи має чоловік на право майна?

 11. Іра

  Доброго дня. Мій брат одружений.Мають 2 неповнолітніх дітей.Живуть у будинку який є власністю моєї мами. Що може отримати його дружина при розлученні.Чи можливий розподіл будинку???

 12. Наталія

  Доброго вечора.Мене звати Наталя. Мене цікавить питання -чи можемо ми розвестися з чоловіком за 2-3 дня по взаємній згоді і без проблем з поділом спільно нажитого майна.

 13. Наталя

  Доброго вечора. Мама з татом розводяться. Чи має право батько забирати наші подарунки які були подаровані до 18 років. І яку частину будинку ми можемо отримати при розлученні батьків, якщо нам уже 21, 19, 17 років.

 14. Олена

  Доброго вечора. Моя мати із батьком прожили в шлюбі майже 20 років. та мають 5 дітей, 4 з яких неповнолітні. Рік назад розлучились, тому що батько постійно пиячив та піднімав руку на дітей і жінку.
  На даний момент мати разом із дітьми проживає в будинку своєї матері. (нашої бабусі). Батько залишився один у будинку, ділити його не має наміру. Будинок не оформлений. Хотіла б дізнатись, як вирішити дану проблему?
  Чи можна якось поділити будинок, що потрібно для цього зробити?
  Чому жінка повинна покидати свій будинок із дітьми і йти жити в інший, а чоловік повинен залишитись сам у будинку і шикувати?

 15. Катерина

  Бажаю заключити договір з адвокатом, який би відстояв мої права на частину житла сина й невістки,які розлучаються,
  а будинок був збудований з будматеріалу придбано мною,мамою сина, до їх шлюбу , вони не придбавали нічого, крім обо”їв та меблів. Весь будівельний матеріал та участок під будівництво був придбаний до одруження сина.

 16. Оксана

  Доброго дня. В мене така ситуація… Батьки розлучилися 5років назад але ми (мама, тато, брат і я) приписані в одній хаті яку мама з татом побудували перебуваючи у шлюбі, але живе тато там один мама хоче подати на розподіл майна. Яка частина їй світить якщо тато за цих 5 років тільки нищив майно і нічого нового туди не купив

 17. Оксана

  Доброго дня. Ми з чоловіком були одружені 23 р. Він отримав від бабусі сарий будинок у селі де був прописаний постійно. Ми приватизували всю господарку у шлюбі на підставі рішення, і перебудували будинок повністю (апріорі інший будинок) де працювали на все разом, але нових документів немає. Чи можу я розраховувати на частку? Його адвокат стверджує, що набуття спадщини було до шлюбу ( отже вся нова будівля тоже тільки його) Оксана

 18. Надія

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка. Ми з чоловіком прожили більше 5 років. Будинок дарований йому до одруження. Все наше спільне життя він був у відрядженнях, а зароблене десь на рахунок складав у банк, про кількість яких незнаю, але знаю точно багато. Квартиру купили в шлюбі (зареєстрована на мене), 2 авто теж у шлюбі придбано. Дітей нема. З чим я лишуся? Дякую!

 19. Світлана

  Доброго дня! Я розлучаюсь з чоловіком. У нас спільний будинок,який нажитий у шлюбі. Чоловік офіційно працевлаштований,а у мене сезонна робота. Зі мною двоє неповнолітніх дітей,чоловік виплачує аліменти. Які в мене переваги на будинок?

 20. Альона

  Добрий день.Хочу розлучатися з чоловіком.До шлюбу мала меблі і різні речі.Чи може він претендувати на них?Та на речі які були подаровані Синові від мого першого чоловіка?

 21. Аліна

  Померла бабуся, яка мала 4 дітей, троє з них живуть окремо. А той син що жив з бабусею одружений і має двох повнолітніх дітей, які живуть разом з батьком. як буде ділитися майно при розлученні і хто має право на це майно. Будь ласка проконсультуйте.

 22. лю.дмила

  Доброго дня! Скажіть будь-ласка.після розірвання шлюбу з чоловіком у нас лишився будинок, який був придбаний у шлюбі. Після розлучення я змушена з 14-річним сином йти на квартиру, в зв’язку з нестерпними умовами. позгозами і насиллям. Чи належить якась частка на будинок неповнолітньому синові при розділі майна? Як можна примусить піти чоловіка з будинку, а не мені з дитиною? Допоможіть!

 23. Світлана

  Доброго дня!

  Після смерті моєї мами тато одружився вдруге офіційно.
  При цьому нас з братом не повідомили про цей факт.
  Тато живе з новою дружиною в двокімнатній приватизованій на нього квартирі.В банку має певну суму коштів, які вони з мамою все життя відкладали.Є також приватизована дача, гараж.

  Які права на майно може мати нова татова дружина після його смерті?
  Чи може в даний час тато подарувати квартиру одному із своїх дітей?

  Дайте професійну консультацію або пораду.

  Дякую.

  З повагою, Світлана
  067 339 75 71

  1. Женя Назаренко

   Ви, як брат і сестра, є спадкоємцями за законом і в разі смерті матері маєете право претендувати на частину майна, що залишилася після її смерті

 24. Михайло

  Мій брат недавно придбав квартиру, він пожилий, хворий чоловік, та все ж таки зареєстрував шлюб з дуже молодою жінкою, яка настоювала на тому, щоб вони розписалися…..розписалися вони після придбання ним квартири, у нього є дві заміжні доньки….На випадок, якщо він помре, квартира залишиться теперішній дружині (в неї є син неодружений), чи дітям?…дякую

 25. наталя

  Доброго дня.Ми з чоловіком одружені 12 років.Він отримав у спадок по заповіту від бабусі старий будинок за ці роки ми повністю перебудували його, працювали на все разом, у нас 2 неповнолітніх дітей -3 і 5 років і ще з нами проживають його батьки у випадку розлучення на що можу розраховувати я і мої діти?

 26. Михайло

  Доброго дня. Мене цiкавить таке питания я одружений i в нас э син I уже вшлюбI мною була придбана квартира за грошI якI я заробив за кордоном пiд час тих рокiв що я заробляв я утримував сIм’ю висилав iм грошI з боку Дружинин не було нiякоI до помоги грошей як в целому виадук дiлиться майно?

  1. Наталія

   Майно, яке було придбане під час подружнього життя, належить обом, незалежно від того хто працював на роботі, а хто вдома. Розмір дохідності кожного із подружжя не впливає на розмір частки майна.
   Якщо третина оплати за квартиру була сплачена з ваших особистих грошей і ви це доведете, можна претендувати на 2/3 квартири. Якщо, під час придбання майна, окрім спільних грошей, є гроші, які було внесено кимось із подружжя, то частина майна, пропорційна внеску, є його особистою власністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. .