Поради виборцям. Місцеві вибори 2015 року.

В даній статті Ви зможете почерпнути для себе практичну інформацію, як визначитися з вибором та поради щодо самого процесу волевиявлення.

Визначайтеся з тим, за кого голосувати, заздалегідь, вивчіть, хто саме балотується у вашому районі, окрузі. Ознайомтеся з програмою і біографією кандидатів, стежте за новинами. Ставте політикам конкретні питання (наприклад, “Звідки гроші?”) І очікуйте чітких відповідей.
Уважно придивіться до кандидата. Як правило, виступи політиків зрежисовані іміджмейкерами, але все ж є деталі поведінки, універсальні для всіх і за якими можна з’ясувати, наскільки щирий ваш кандидат. Так, якщо людина смикає плечима, часто моргає, торкається кінчика носа – вона, швидше за все, бреше.
Звертайте увагу не тільки на те, що говорить ваш кандидат, а також як він це робить. Якщо ви бачите, що кандидат не намагається почути аудиторію, а веде тільки монолог – значить, він не відповідає за свої слова.
Не чекайте від кандидата гречки та інших подачок. Гра на корисливості людей, тим більше в розпал економічної кризи, – найлегший шлях для злодіїв потрапити у владу.
Придивіться, наскільки ваш кандидат вам близький. можете ви з ним вести адекватний діалог? Запитуйте у кандидата в депутати конкретні речі. Якщо він оперує цифрами, знає, скільки в окрузі шкіл або лікарень – то, як мінімум, цікавиться проблемами району.
Перевірте себе у Державному реєстрі виборців, зареєструвавшись у Особистому кабінеті виборця. Протягом доби ви отримаєте інформацію про свої дані у ДРВ на електронну адресу, вказану при реєстрації. Дані надаються і обробляються відповідно до Закону “Про захист персональних даних”. У випадку, якщо вас не включили до Державного реєстру виборців, або ваші дані вимагають коректування, слід особисто звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців з письмовою мотивованою заявою за вказаними контактами.

Що варто пам’ятати підчас голосування

  • Йдучи на вибори, не забудьте ваш паспорт, який обов’язково потрібен для голосування, або військовий квиток для військовослужбовців. Переконайтеся, що у паспорті вклеєно фото у зв’язку з досягненням 25 або 45 років – інакше бюлетень вам не видадуть.
  • Візьміть власну ручку для заповнення бюлетеня, адже бували випадки, коли в кабінки для голосування недоброзичливці підкладали ручки зі зникаючим чорнилом.
  • Якщо ви ненароком зіпсували бюлетень (не там поставили “галочку”), на ваше прохання його зобов’язані замінити на такий же чистий, але не більше одного разу.
  • Право проголосувати вдома мають ті, хто не може фізично (або йому важко) вийти з дому: паралізовані, похилого віку, інваліди, на лікарняному. Якщо Ви на лікарняному, то у виборчком за місцем голосування варто передати заяву та довідку з медичного закладу, іншим достатньо заяви. У день голосування до вас зобов’язані прийти з опломбованою урною.
  • Не передавайте третім особам бюлетень, якщо вам обіцяють за нього заплатити. За винесення бюлетеня передбачена кримінальна відповідальність ( до трьох років позбавлення волі).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. .