Шумлять сусіди. Норми рівня шуму.

шумлять сусіди

Коли після трудового дня, повернувшись додому Ви чуєте як сусіди роблять ремонт, чи гучно слухають музику, виникає питання: що ж робити, коли шумлять сусіди і які норми рівня шуму встановлені законом? Ось кілька порад адвоката:

Згідно статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення» на «захищених об’єктах», до яких відносяться в тому числі житлові будинки і прибудинкові території забороняється:

 • Перевищувати рівень шуму, встановлений санітарними нормами для відповідного часу доби, при здійсненні будь-яких видів діяльності;
 • У нічний час (з 22.00. До 8.00.) гучний спів і викрики, користування звукопідсилюючої апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів;
 • У робочі дні з 21.00. до 8.00. (маємо на увазі в будні дні), а у святкові та неробочі дні – цілодобово, проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, хоча в останньому випадку, за згодою мешканців усіх прилеглих квартир, ремонтні роботи таки проводити можна. Нормативний рівень шуму під час проведення ремонтно-будівельних робіт в прилеглих приміщеннях та будинках не повинен перевищувати 40 децибел.

Порушення перерахованих вище норм тягне за собою адміністративну відповідальність. Згідно статті 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення для громадян – або попередження або накладення штрафу від 5-ти до 15-ти неоподатковуваних мінімальних доходів громадян (85-255 грн.), А при повторному протягом року порушення – від 15-ти до 30 -ти “мінімумів” (255-510 грн.), для посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – накладення штрафу від 15-ти до 30-ти (255-510 грн.), при повторному порушенні – від 50-ти до 150-ти “мінімумів” (850-2 550 грн.). Також при повторному порушенні відбувається конфіскація звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів та інших предметів порушення тиші.

Нормативні акти, що стосуються захисту жителів від шкідливого впливу шуму:

 • Санітарні норми допустимого шуму в житлових і громадських будівлях і на території житлової забудови;
 • Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»;
 • Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту населення від впливу шуму»
 • Постанова Кабінету Міністрів України «Правила користування приміщеннями житлових будинків»;
 • Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Місцеві органи самоврядування можуть встановлювати свої правила, які не суперечать чинному законодавству України. У Львові це ухвала Львівської міської ради № 3166 від 28.01.2010 «Про затвердження Правил дотримання тиші в громадських місцях у м. Львові»

Тому в разі порушення норм тиші сусідами, якщо не вдається з ними вирішити питання, необхідно викликати представника районної СЕС для заміру рівня шуму в денний час і писати заяву в районний відділ міліції про порушення норм тиші, а в нічний або неробочий час викликати дільничного для складання адміністративного протоколу з метою подальшого накладення адміністративного стягнення на порушника спокою.

Якщо з цього питання потрібна консультація адвоката у Львові, я завжди радий допомогти.

Коментарів: 4

 1. Джуманюк Сергій

  Доброго вечора! В мене э питання , а саме:
  -чи підлягає шум звіковідтворюваної апаратури під встановлені санітарні норми для певногочасу доби.

 2. Здравствуйте,уже второй год боримся с содедями снизу,год назад не давали спать,били в стенку ,орали,короче притон,пытались с ними говорить,на время помогало,сейчас снова у них обострение ,с 2 ночи до 6-7 утра переудически бют нам в стенку,спать не выносимо,что делать?Заяву уже написала в милиции но никто за неделю так и не пришел и не разобрался с содями

 3. Анна

  Добрый день.
  У меня в квартире просто нереальная слышимость соседей сверху. Их ребенок носится, визжит и плачет. Родители топчут ногами, как слоны. Я слышу практически все, что происходит в их квартире, начиная от разговоров и заканчивая ссорами.
  Можно ли на это повлиять законодательным способом?

 4. Віктрія

  Доброго дня!
  Ви написали, що в денний час є також санітарні норми на шум сусідів. Ми звертались у сан станцію бо цілий день на весь будинок у сусідів музика, на що нам відповіли, що це під санітарні норми не підпадає, ( підпадає, якщо це шум вентиляції і тп).
  І в даному випадку вони жодні заміри не роблять і потрібно звертатись в міліцію, а міліція вдень просто відмовляється приїзджати, бо “то день і їм можна”.
  Що робити в такому випадку ?? Як можна вирішити питання шуму в денний час, бо вищеописаий метод не працює.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. .