Як ліквідувати підприємство. Процедура ліквідації підприємства у Львові.

ліквідація підприємства

У багатьох випадках зареєструвати підприємство є значно простіше, ніж його ліквідувати, тому по допомогу варто звернутися до адвоката у Львові, який допоможе Вам зберегти час і гроші.

Ліквідація приватного підприємства – це припинення діяльності підприємства, виключення його з реєстрів, зняття з обліку в ДПІ та фондах соціального страхування.

Етапи припинення підприємницької діяльності.

 1. Подача державному реєстратору (тобто туди, де ви отримували свідоцтво про реєстрацію) заяву про рішення фізичної особи-підприємця припинити свою діяльності. В заяві слід вказати дату, до якої будуть прийматися вимоги Ваших кредиторів. При собі слід мати паспорт. Реєстратор повинен видати Вам опис, який потрібен при проведенні ліквідації.
 2. Подача заяви 8-ОПП (облік платників податків) до Державної податкової інспекції (ДПІ). Якщо у підприємця є свідоцтво про право сплати єдиного податку та свідоцтво платника ПДВ, їх теж слід подати на цьому етапі .
 3. Заява до Фонду соціального страхування.
 4. Закриття банківських рахунків.
 5. Перевірка ДПІ, яка проходить протягом трьох днів, якщо останні два роки підприємець не займався підприємницькою діяльністю, а також: не є платником ПДВ, не мав найнятих працівників, закрив всі рахунки. . Якщо хоча б одна вимога не відповідає, перевірка триватиме довше, причому доведеться надати додаткові документи.
 6. За результати перевірки ДПІ отримується довідка 22 – ОПП протягом п’яти – десяти днів  після закінчення перевірки.
 7. В Пенсійному фонді України (ПФУ) потрібно отримати довідку про відсутність заборгованості по сплаті внесків. Якщо Ви не мали найманих працівників, то довідку слід отримати для себе. Заява повинні розглянути протягом 10 робочих днів. Інспектору потрібно буде надати копії довідки 22-ОПП про перевірку ДПІ та свідоцтва (або виписку).
 8. Звернутися до реєстратора для отримання повідомлення про внесення запису до єдиного державного реєстру «Про припинення підприємницької діяльності». Якщо у вас були кредитори, звертатися до реєстратора слід не раніше дати закінчення прийому їх претензій, зазначеної у заяві (на першому етапі).

При зверненні до реєстратора, при собі потрібно мати такі документи:

 1. Довідку 22-ОПП.
 2. Довідку Пенсійного фонду України про відсутність заборгованості.
 3. Форму 12 на проведення державної реєстрації підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням або за судовим позовом, не пов’язане з банкрутством (дану форму можна роздрукувати з інтернету і заповнити наперед).
 4. Оригінал паспорта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *