Заміна фото у паспорті. Процедура і поради адвоката.

фото на паспорт

У цій статті адвокат у Львів розгляне всі важливі питання, що стосуються заміни фото в паспорті, а саме: недійсність паспорта у разі пропуску строку для вклеювання фото, терміни вклеювання фото в паспорт, вимоги до фото на паспорт, документи, які необхідно подати для вклеювання фото а також відповімо на питання, куди подавати ці документи. У кінці статті наводиться інформація про порядок заміни фото в дозволі на проживання.

Паспорт недійсний?

Як відомо, фото в паспорті підлягає заміні (вклеювання) по досягненню 25-ти і 45-ти річного віку. Так, на останній сторінці паспорта кожного громадянина України є витяги з Положення про паспорт громадянина України (затв. Постановою ВРУ 26.06.1992 р. № 2503), згідно з яким «у паспорт при досягненні громадянином 25 – і 45-річного віку вклеюються фотографії, які відповідають її віку. Паспорт, в якому не вклеєні такі фотографії при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним ».

 Що ж означає «недійсність» паспорта?

Це означає, що з таким паспортом не можна здійснювати банківські операції, видавати доручення, укладати договори, голосувати і т.п. – Тобто, не можна вчиняти жодних юридично значимих дій. У зв’язку з цим рекомендуємо Вам, якщо ви збираєтеся укладати договір з кимось, перевірити, серед іншого, наявність фотографії, відповідної віку, в паспорті вашого контрагента. В іншому разі договір, де одна з сторін діяла на підставі недійсного паспорта, може бути визнаний недійсним.

Терміни вклеювання фото в паспорт

Згідно з п. 18 Положення про паспорт, для вклеювання нових фотографій в паспорт громадянин подає документи і фотографії не пізніше одного місяця після досягнення відповідного віку. Таким чином, вищезгадана грізна норма про недійсність паспорта має одну особливість – після досягнення 25 – або 45-річного віку у вас є один місяць для звернення до паспортного столу за вклеюванням фото, і впродовж цього місяця Ваш паспорт залишається дійсним.

Однак, в будь-якому випадку, затягувати зі вклейкою фото в паспорт не рекомендуємо – так, за несвоєчасну заміну фото в паспорті передбачено штраф (заміна буде вважатися несвоєчасної, якщо ви звернетеся за нею після закінчення одного місяця з моменту досягнення відповідного віку) в розмірі від 17 до 51 грн. (Ст. 197 Кодексу про адміністративні правопорушення).

З іншого боку, поспішати з заміною фото в паспорті і звертатися за заміною фото раніше терміну теж не слід – так, згідно з роз’ясненням МВС України (лист № 5494/РД від 13.04.2006 р.), якщо громадянин з будь-яких причин подав заяву про видачу паспорта хоча б за один день до досягнення 25 або 45 років, фото в паспорті не буде відповідати вимогам до фотографії, яка повинна бути вклеєна в 25 або 45 років. У такий паспорт протягом одного місяця має бути вклеєна фотографія, що відповідає віку громадянина, інакше паспорт буде вважатися недійсним.

Пояснимо на прикладі. Припустимо, якщо напередодні свого 25-річчя Ви змінили прізвище і отримали у зв’язку з цим новий паспорт, то, згідно з цим роз’ясненням МВС, після досягнення 25 річного віку Вам обов’язково потрібно буде вклеїти відповідне фото у паспорт – незважаючи на те, що зовсім недавно ви отримали новий паспорт, де розміщена Ваша нова фотографія.

Вимоги до фото в паспорті

Згідно з п. 3 Порядку оформлення і видачі паспорта, до фотографій для паспорта встановлені наступні вимоги:

 • – Розмір 3,5 х 4,5 см;
 • – Фотографії повинні бути виконані з одного негативу;
 • – Особа має бути зображеною виключно анфас;
 • – Без головного убору;
 • – Фотографії повинні бути виготовлені на тонкому білому або кольоровому фотопапері без куточка;
 • – Для громадян, які постійно носять окуляри, обов’язково фотографування в окулярах.

Документи, що подаються для вклеювання фото

Згідно з п. 14 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України (затв. наказом МВС України від 15.06.2006 р. № 600), для вклеювання фото в паспорт за віком подаються такі документи:

 • Паспорт;
 • Дві фотографії розміром 3,5 х 4,5 см, відповідні досягнутому віком.
 • У разі, якщо заміна фото в паспорті проводиться несвоєчасно, в паспортному столі можуть скласти протокол про адміністративне правопорушення і вимагати сплати штрафу за прострочення вклеювання фото – тоді необхідно буде також надати квитанцію, яка підтверджує оплату штрафу.

Надання будь-яких інших документів не передбачено.

Куди подавати паспорт для вклеювання фото

За загальним правилом документи для вклеювання фото в паспорт слід подавати за місцем проживання через працівників житлово-комунальних служб, обслуговуючих Ваше місце проживання (п. 4 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України). Однак, пряме звернення громадянина до органів МВС з заявою про вклеюванні фото в паспорті (минаючи ЖЕК) також не заборонено законодавством.

Ще один нюанс, який слід враховувати – якщо Ви отримували паспорт в одному місті, а на момент настання 25 – або 45-річного віку проживаєте в іншому – Вам не потрібно повертатися в місто, де паспорт був виданий, щоб вклеїти фотографію; це повинні зробити органи МВС за місцем вашого поточного проживання. Така можливість прямо передбачена п. 14 Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України).

Згідно з п. 12 Положення про паспорт, вклеювання до паспорта нових фотографій здійснюється паспортним столом у 5-денний термін. Таким чином, якщо в паспортному столі Вам пропонують прийти і отримати Ваш паспорт через два тижні після того, як Ви здасте документи, можете сміливо вимагати дотримання п. 12 Положення та видачі вам паспорта в 5-денний термін.

Заміна фото в дозволі на проживання

Окремо слід зупинитися на питанні заміни фото в посвідченні на право постійного проживання, більш відомому як “вид на проживання”. У багатьох володарів виду на проживання виникають проблеми з цим моментом – оскільки ВВІРи належної ра’яснітельной роботи не ведуть, і необхідність заміни фото виявляється для багатьох несподіваним і несвоєчасним “сюрпризом”. Давайте ж з’ясуємо цей момент.

Згідно з пунктом 8 Порядку оформлення і видачі посвідчення на право постійного проживання (затв. постановою КМУ від 26.12.2002 р. № 1983), при досягненні особою 25 – і 45 – річного віку посвідчення на право постійного проживання (тобто, вид на проживання) підлягає заміні (обміну).

Таким чином, вклеювання фото в вид на проживання за віком здійснюється шляхом заміни самого виду на проживання.

Терміни та порядок проведення заміни виду на проживання законодавство окремо не встановлює. Тому на практиці заміна ВНЖ проводиться в терміни, аналогічні термінам заміни паспорта для громадян України (див. вище). За аналогією з заміною фото в паспорті, за прострочення заміни ВНЖ застосовується штраф.

Що стосується документів, які подаються для обміну посвідки на проживання при досягненні особою 25 – і 45-річного віку, то, як правило, в ОВІР подаються:

 • Заява про обмін посвідчення на право постійного проживання (бланк видадуть в ОВІРі);
 • Копія паспорта;
 • Довідка з ЖЕКу;
 • Копія та оригінал посвідчення на право постійного проживання;
 • Квитанції про оплату державного мита та послуг служби ВГІРФО, або оригінал і копію документа про звільнення від сплати держмита;
 • Дві фотографії розміром 35х45 мм;
 • Довідка про наявність чи відсутність судимості.

І наостанок – один маловідомий факт про паспорт

Згідно з п. 23 Положення про паспорт, забороняється вилучення паспорта у громадянина, в тому числі – забороняється прийняття паспорта в заставу. Таким чином, практика багатьох наших установ (особливо широко поширена ця практика в бібліотеках) щодо прийняття паспорта в заставу в обмін на що-небудь є незаконною (більш того, за таку практику встановлено штраф у розмірі до 51 грн.). Відповідно, віддавати паспорт у заставу чи ні, – вирішувати виключно Вам, вимагати від Вас цього згідно з Положенням не мають права.

Коментарів: 117

 1. Михайло

  Доброго вечора.Я подав паспорт на переклеювання фото але забрати не зможу.Скажіть будь-ласка, чи зможе забрати замість мене паспорт мама по дорученні?

 2. Підкажіть будь ласка, чи можна при досягненні 25 років не вклеювати фото а зразу зробити новий паспорт нового зразка??

 3. Роман

  Доброго дня Роман!
  Підкажіть будь ласка якщо я проходжу військову службу в Збройних силах Україна і на даний момент знаходжуся не за місцем прописки і через це не мав змоги своєчасно вклеїти фото в паспорт. Чи можна якимось чином уникнути адміністративного протоколу?

 4. Іван

  Доброго Дня. Мені виповнилось 25 років. Я знахожусь в Росіі. Хочу повернутись до дому. Які проблеми можуть бути на таможні. З собою маю загран паспорт, пересікав границю по украіінському паспорті. 25 років виповнилось 28 днів назад.

 5. franklin

  Чи є у вас які-небудь фінансові проблеми? вам потрібен кредит, щоб оплатити борги? Ви в будь-якому фінансовому кризі? Тоді ви перебуваєте в правильному джерелі. Ми зареєстровані і допущений компанією, Видаємо кредити за низькою відсотковою ставкою 2% для фізичних осіб, фірм і компаній відповідно до ясною і зрозумілою умови і терміни. Зв’яжіться з нами сьогодні електронною поштою: (MAJORITYFRANKLIN16@GMAIL.COM)

 6. Наталя

  Доброго дня. Допоможіть розібратись в настпупній ситуації: вийшла заміж , отримала новий паспорт. Через місяць мені виповнилось 25 років і потрібно вклеїти нове фото (проживаю не за місцем реєстраці, тому, відвовідно, вирішила зареєструватись по місцю фактичного проживання) . Після виповннення 25 років пройшло 2 тижні, я звернулась в центр надання адміністративних послуг, а там мені повідомили, що хоча ще НЕ пройшов місяць після виповнення 25 років, але для реєстрації місця проживання паспорт вже вважається не дійсним. Кажуть, що спочатку потрібно вклеїти фото, відповідно – це я можу зробити лише по місцю реєстрації, тобто за 600км від фактичного місця проживання. Невже паспорт справді для реєстрації нового місця проживання вже вважається не дійсним???

 7. Надія

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, ситуація наступна: після того, як мені виповнилося 25 років (17.05.2015) ситуацій, в яких я б користувалася паспортом не було, тому, відповідно, я зовсім забула про необхідність вклеювання фото….Випадково, будучи в банку, згадала про це, але пройшов вже рік ((( Яким може бути штраф за таке довготермінове прострочення?
  Дякую!

 8. Світлана

  доброго дня. Чи можна замінити фотографію за місцем фактичного проживання якщо людина приписана не там де проживає?

 9. M. Mark Williams

  Потрібна термінова кредит, щоб оплатити рахунки, або для будь-яких інших цілей? Ви відмовили в кредит до кредиту від фінансових установ або вдома? Тоді є унікальна можливість отримати кредит від нашої компанії, Річардсон Clifford позики Інвестиції є авторитетною і легітимною кредиту кредитор, який видає кредит фізичним і юридичним особам за низькою відсотковою ставкою 2%. Зв’яжіться з нами сьогодні, через (richardsoncliffordloaninvestment@hotmail.co.uk ) Ми можемо допомогти вам з вашої фінансової допомоги.

 10. Степан

  Доброго дня усім.В мене така проблема!!У січні місяці мені виповнилось 25.Фото я не міняв так як був за кордоном.Сьогодні прилетів у Львів і відразу пішов в паспортний стіл так як потрібно міняти фото.Паспорт потрібен вже завтра.Чи є змога прискорити вклеювання фото за 1-2 дні.???

 11. Ірина

  Підкажіть будь ласка,чи паспортно-візовий сервіс має право надавати послугу вклейки фото в паспорт в 25 років?

 12. Наталія

  Доброго вечора!
  Скажіть будь ласка як мені поступити в даній ситуації.
  мені 12лютого виповниться 25років,а я вагітна на 9 місяці і не можу паспорт здати в паспортний стіл , тому що в будь який момент можу народити , а в родом мене без паспорта ніхто не прийме , і тим більше зараз в роддомі видають свідоцтво про народження дитини для цього потрібні паспорти батьків,
  скажіть будь ласка чи можуть мені в паспортному столі одразу вклеїти фотографію,
  або можливо є певний термін коли паспорт ще дійсний?

 13. людмила

  Синові виповнилось 25 років.Потрібно буде вклеювати фото в паспорт.Чи не пошлють його в воєнкомат ?

 14. Зіновій

  Доброго дня. Маю таке запитання. Вклеювання фотографії у 25 років пройшло успішно. Але зараз постала проблема у зміні підпису, на даний час мені 28. Чи є законним підпис який не відповідає підпису у паспорті, якщо ні то як узаконити новий підпис ? Дякую за допомогу.

  1. Олександр

   Доброго дня! У мене теж питання стосовно як можна узаконити нове фото при заміні старого паспорта на но ID- картку? фото жахливе! мені 28, а на фото як наче 58.

 15. Аня

  Доброго вечора. Дозвольте поставити таке питання. Підпис в паспорті під першим і другим фото мають співпадать, бути схожими чи можна взагалі поставити інший підпис? Наперед Вам дякую!!!

 16. наталія

  Якщо фото що вклеюють в 45 років вклеєно не на третьому листку а на другому чи вважається паспорт недійсним?

 17. Ірина

  Подруга вже здала паспорт, штраф 18 грн +40 грн беруть за вклейку фотографії+ комісія. Разом вийшло аж 65 грн на рівному місці… Мені теж потрібно йти вклеювати, що мені потрібно казати тим робітникам, щоб платити так як написано в законі, а не стільки скільки вони вимагають?

 18. Скажіть будь ласка,якщо паспорт мінявся у 24,5 роки у звязку зі зміною прізвища достатньо тільки вклеїти фотографію чи потрібно знову міняти паспорт після виповнення 25-ти років?

 19. Ю

  Чи я можу я при втраті паспорта, в новий вже ставити інший підпис. При оформленні сказли що ні. Й якими нормативними актами це керується?

 20. Мирослав

  Чому не згадується про документ, що підтверджує здачу паспорта в на вклеювання. Коли я прийшов у вказаний день за паспортом, документ не могли знайти і запитали – А ви здавали паспорт ? Підтвердити нічим, таки знайшли через пів години.

 21. Оксана

  Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи можна під новою фотографією (в 25 років) поставити інший підпис, не такий як під першою? Хочу підписуватися по іншому, тому що перший підпис мені не подобається.

 22. Павло

  Доброго дня. Підскажіть будь ласка в мене пройшо вже термін в 1 місяць щоб змінити фотографію я звернувся в паспортний по цьому питаню вони мені перечислили штрафи і плату за вклеювання паспорта близько 150 гривень така сума реальна!?

 23. Наталія

  Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи можу я поміняти паспорт після штампу “Розлучена”, щоб він мав чисті сторінки?

 24. Олександр

  Доброго дня!Скажіть будь ласка я поїхав в Росію, а мені 4ерез місяць буде 25 , і 4и можу я побути в росії півтора місяця а потім без проблем перетнути кордон і вклеїти фото,4и можуть у мене на кордоні бути проблеми ?!

  1. Harvester

   Якщо є їхня реєстрація, то можете звернутись і до відповідних російських органів. Цілком можливо вони вклеять, тим більше, що ніяких записів у паспорті вони не роблять. Принаймні колись в мене таке пройшло. Консульська служба України буде вимагати кучу різних додаткових справок і непотрібних платежів.

 25. Володимир

  Доброго дня, пане Романе! Яким чином я міг вклеїти фото по досягненні 45-и років, якщо я на протязі цього терміну знаходився за кордоном і користувався, відповідно, закордонним паспортом, про що є відповідні печатки, що підтверджують перетин кордону при виїзді та в’їзді до України, що на мою думку є поважною причиною, що б уникнути штрафу. І не питання в грошах, а в принциповому підході – адже заплативши штраф я вважатимусь правопорушником, яким я, зновуж таки на мою думку, не є. Дякую за роз’яснення ситуації!

 26. Марія

  Доброго дня!
  Я переселенка з Луганської області, проживаю у місті Львові, в гуртожитку. Чи можу я змінити ім”я в паспорті не за місцем прописки, якщо за місцем прописки (Станиця Луганська) паспортний стіл розгромлений під час бойових дій і дістатись туди майже неможливо?

 27. nezibrov

  Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи обов”язково, щоб паспорт на вклеювання фотографії (25 років) подавав особисто той, чий паспорт, чи можна, щоб, наприклад, паспорт на вклеювання фотографії подав рідний брат власника паспорта, або батьки? Адреса прописки та фаміліі однакові.

 28. Анастасия

  Доброго дня. Я не подала вчасно до паспортного столу за вклеюванням фото по досягненню 45 років у звязку з тим, що я підприємець і не маю можливості стояти в чергах, які постійно є. Коли в мене зявилася можливість я подав документи, але мені виписали постанову про накладення адмін.стягнення. Чи зможу я в суді відстояти свою правоту.

 29. Олександр

  А якщо я ношу бороду, чи потрібно збривати? Чи можна фото з бородою? І що це може за собою нести /наслідки/
  дякую

 30. Діма

  Доброї ночі!!!! Скажіть будьласка,було викрадено паспорт,подав заяву в міліцію,подав документи на новий,цікавить такий нюанс,з якого моменту викрадений паспорт вважається недійсним,- відколи подав заяву на новий,чи з того моменту коли отримаю новий? І якщо на викрадений паспорт буде шось оформлено то що робити?

 31. Ірина

  Доброго дня! Я вчасно звернулася до міграційної служби про вклеювання нового фото до паспорта після виповнення 25 р. і мені вручили квитанцію про оплату на суму 25 грн. На які законні акти опирається служба видаючи такі квитанції на оплату? І чи буде правомірною моя поведінка, якщо я відмовлюся оплачувати квитанцію? Дякую.

 32. Ірина

  Доброго дня! Я вчасно звернулася до міграційної служби про вклеювання нового фото до паспорта після виповнення 25 р. і мені вручили квитанцію про оплату на суму 25 грн. На законні акти опирається служба видаючи такі квитанції на оплату? І чи буде правомірною моя поведінка, якщо не відмовлюся оплачувати квитанцію? Дякую.

 33. Оксана

  Здравствуйте. У меня на лице была родинка, которая постепенно пропала. На фото в паспорте она есть, а в реальности уже нет. В некоторых структурах мне отказывают в услугах, говорят о несоответствии внешности с фото в паспорте? Мне необходимо менять паспорт? Какие есть для этого законные основания? Врачи говорят, что такое образование в виде родинки может появиться опять. Что делать?

 34. Артем

  Коли замінював фотографію попросили ідент. код, сказав немає і запитав навіщо? Відповіді не почув. Заздалегідь запитав чи не потрібно буде щось платити бо в інеті вичитав що це безкоштовно (ДП Документ збирає гроші за вклейку). Сказали безкоштовно і запитали де я взяв цю інформацію, сказав на каналі ТСН 1+1 був сюжет, хоча ще читав статті адвокатів.

 35. Дмитрий

  Статья подробная и полезная, но с моей проблемой не совсем помогла. Мне 27, прописки нет и никогда не было (о чём имеется даже справка). Военного дела и приписного так же не существует. В 18 лет ходил в военкомат чтобы решить эту проблему, но приписное не получается без прописки, а прописка без приписного. Замкнутый круг вышел. Потом плюнул и уже жил так. Пытался обратится к начальнику паспортного стола в котором получен мой паспорт, отказала принимать без прописки. Дескать “Пропишитесь тогда приму”. Хотя не имела права не принять. Прописатся негде, да и не хочу уже просто прописыватся. Есть ли выход из моей ситуации без прописки, военкоматов и прочей ненужной беготни? Заранее спасибо

 36. Віталій

  А якщо, підпис на іншій фотокартці стоїть вище ,ніж поле на якому треба розписуватися? Цей паспорт є дійсним?

 37. Eva

  Доброго дня,
  на якій підставі в Генеральному консульстві України в Німеччині (Мюнхен) та в Посольстві України в Німеччині (Берлін) відмовляються надавати послугу з вклеювання нового фото у внутрішній паспорт громадянина України? Чи можете ви дати інформацію про нормативний акт який забовязує їх надавати таку послугу? Які інші шляхи вирішення цього питання ви можете порадити? Дякую!

 38. Віталій

  Доброго вечора скажіть будь-ласка можу я поміняти фото 25 коли не маю прописки і не має можливості десь приписатись!!!? дякую!!!!

 39. Іван

  Добрий день.
  Ситуація: Я протермінував вклеїти фото на 2 місяці по причині необхідності догляду за мамою. В неї інсульт. Вона не ходить ногами. Я був в іншому місті. Керувався памяткою в паспорті, де не сказано про терміни. Чесно скажу я взагалі думав що вклеїти можна на протязі року поки мені 45 років. Зараз вимагають сплатити штраф. Сума невелика але хочу знати чи можна не сплачувати в даному випадку.

 40. Яна Юріївна

  Добрий день, допоможіть , будь ласка. Моя сестра виїхала півроку назад в Россію, в неї вже тоді був паспорт з невклеєною фотографією. ЇЇ випустили з держави без проблем, на російській митниці її не пропускали, а заповнили якийсь документ і тоді пропустили. В неї горе, помер чоловік вона залишилася сама з 3-річною дитиною, жити нема за що, тому планує повернутися на Україну. Але боїться, щоб не зсадили з потягу з таким паспортом. Що їй можна порадити?

  1. Ірина

   Скажіть,будь-ласка, як боротись із роботодавцем, який вимагає під час прийняття на роботу 2 заяви- одну на прийняття на роботу, а другу-на звільнення “за власним бажанням” без дати; дзвонити на гарячу лінію?(це тут у Львові…) Але тоді про роботу можна забути…

 41. Дмитро

  може й нам допоможете. Жінка при переході на моє прізвище поміняла паспорт в 24роки. Зараз їй 43. в одній з держустанов зауважили що паспорт не дійсний, що фото все одно треба наклеїти нове. Але 45 ще немає. В паспортному столі працівниця сказала що наступного разу треба принести 96грн штрафу (готівкою) в кабінет. Невже ми дійсно злочинці і як уникнутнути дачі хабаря . Дякую

 42. Олена

  Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи можна звертатися за вклеюванням фотографії саме в день 25-річчя, чи така можливість є лише з наступного після цього дня?

 43. Оксана

  Добрий вечір. Скажіть, будь-ласка, чи може бути затримана видача паспорта моїй 16-літній дочці? Документи ми здали в паспортний стіл м.Дрогобича 24.12.2014р. а значить 23.01.2015р. вона має право(крайній термін) отримати паспорт.
  Згідно закону паспорт має бути зроблений на протязі 1 місяця і виданий на руки?
  Про те, що паспорт буде потрібний вкінці січня 2015р.(для реєстрації в ЗНО) ми попередили при здачі документів.
  Тепер в телефонній розмов (14.01.15) я почула,що нема бланків, а потім було сказано, що їх мають привезти 15.01.15 і прийти до них 17.01.15. Коли 16.01.15 я передзвонила ще раз уточнити на рахунок отримання паспорта, то мені було сказано,що вони ще заповняють тільки жовтень 2014р. І був тонкий натяк на те, як можна прискорити цей процес – заплатити гроші, а сума буде оговорена при зустрічі.
  Підкажіть, як я можу себе захистити, тобто дочку і до кого можна звернутись у Львові – у вищестоячу організацію, якій підпорядковується Дрогобицький МРВ УМВС України у Львівській області ? Адже через них дочка може не зареєструватись на складання ЗНО оскільки немає паспорта. А також не зареєструється на отримання атестата бо також потрібен паспорт. Що робити?!!

 44. Зоряна

  Доброго вечора. Цікавить питання із зміною прізвища : вийшла заміж декілька місяців тому ,але його не змінила , оскільки перебувала в лікарні . приписана у львівській області , а проживаю в луцьку . Чи можна змінити паспорт не за місцем прописки , оскільки лікарі заборонили іздити ( на це є довідка) ? У міграційній службі ,в луцьку, відмовляють це зробити . Куди звернутися ? Буду вельми вдячна за відповідь .

 45. Михайло

  Дуже корисна стаття, дякую. Скажіть будь ласка якщо людина розписалася в РАГСІ в 50 років , а не було вклеєно фото в 45 років (якимось чином РАГС це пропустив) чи може вважатись даний шлюб не дійсним, оскільки паспорт на той момент був не дійсним? Дякую.

 46. Ірина

  Доброго дня!!!!!
  Моя тітка 15 років назад виїхала в Ізраіль, на той момент їй було 44 роки. Зараз вона хоче повертатися в Україну на постійне місце проживання. Відповідно фотографія в паспорт після досягнення 45 років у неї не вклеєна. Скажіть, будь-ласка, їй вклеють фотографію, якщо такий великий термін протермінування, чи потрібно міняти паспорт???
  Дякую!

 47. Яна

  Доброго дня!
  Скажіть, будь ласка, як поступити? На даний момент я знахожусь закордоном, скоро мені птрібно буде вклеювати фотографію в укр.паспорт у звязку з 25ти річчям. Чи можливо це зробити в консульстві в країні якій я знаходжусь?

  1. Post author

   Доброго дня.
   Так, Ви можете звернутися для цього в консульську установу України з паспортом та фото відповідного формату.
   Вище в коментарях вже обговорювалося схоже питання.

   1. Eva

    Ні, не може. З власного досвіду знаю що, наприклад, Українське посольство в Берліні і Українське консульство в Мюнхені відмовляються надавати дану послугу. Як бути в такому разі? От тут було б дійсно добре якби ви дали посилання на нормативний акт що зобовязує консульські установи надавати цю послугу! Дякую наперед.

   2. ivanabramchuk0

    Добрий вечір. Скажіть будь ласка, якщо у мене не вклеїна фото у 25 р, прострочена на місяць, але находжуся в росії, чим мені грозить перетин границі на україну, і що робити у такому випадку

 48. Вадим

  Дброї ночі. Романе можете підсказати наскільки є достовірною інформація про те, що не обовязково звертатись в місце видання паспорту, а можна замінити фото в іншому місті. Наприклад виданий в Рівному, а заміну провести в Києві?
  Чи на данний момент це стосується тільки жителів Криму.

  1. Post author

   Доброго дня!
   Вам необхідно звернутися у відділ ДМС за місцем реєстрації Вашого місця проживання з паспортом та новою фотографією згідно вимог описаних у моїй статті.
   Проживання громадянина з недійсним паспортом (якщо фото в паспорті не змінено вчасно – паспорт вважається недійсним ), тягне за собою накладення штрафу у розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 грн. до 51 грн.).

 49. Тетяна

  Доброго дня! В мене така ситуація: потрібно вклеювати фотокартку (25 років), через 10 днів, я із зони АТО, але зараз я живу у Криму, чи можу я тут десь вклеїти фото? чи мені зараз потрібно повертатися за місцем реестрації? чи є в мене ще місяць після дня народження щоб перетнути кордон, чи на мене буде наложен штраф і який?

 50. Юля

  Доброго дня! Сьогодні отримала паспорт з вкленою фотографією на 25 років. Але під фотографією підписа мого немає. В центрі адміністративних послуг паспортистка мені сказала, що підпис власника паспорта ставиться лише під першою фотографією. А в банку мені сказали, що такий паспорт не є дійсним. як правильно має бути?

  1. Post author

   Юля, доброго дня!
   Під вклеєною фотографією Вам обов’язково потрібно поставити свій підпис, без нього вклеєна фотографія в паспорт не є дійсною.

 51. Жора

  Доброго дня! Чи має право працівник установи, яка видає паспорти, відмовляти у вклеюванні фото в паспорт після досягнення 25-річного віку, через те, що закінчився термін тимчасової прописки в гуртожитку (я є ще не встиг виписатися з нього)?

 52. Ірина

  Доброго дня.
  Мені потрібно змінити прізвище після одруження, я принесла в паспортний стіл іншу фото але в тому ж самому вбранні з тієюж зачіскою, схожу на ту що вклеїна на даний момент, змін в моїй зовнішності не відбулось томущо пройшло 7 місяців з того моменту коли я фотографувалась в 25 років. Керівник паспортного столу не прийняла фото сказавши що вона відфотошоплена, хоча насправді ніякий фотошоп невикористовувався. Що робити в такому випадку?

 53. Жора

  Доброго дня ! Підскажіть будь-ласка , чи можуть вимагати працівники паспортного столу оплату штрафу за прострочення влеклеювання фото готівкою . Чи може сума штрафу становити 90 грн. ?

 54. dashaa

  Якщо в 25 років я міняла паспор (зміна прізвище, причина – одруження, відповідно маю на першій сторінці фото, на якому мені 25 років). Все одно маю вклеїти фото на 2 сторінку? І чи можу вклеїти точно те ж фото? Власне я ж не порушує ніякі вимого до фото на паспорт?!

  1. У меня у жены тоже самое- 24,9 лет поменяла Фамилию и паспорт, в 25 лет вклеяли такую же фотку – сказали -типо не действителен паспорт с одинаковыми фотографиями ! Подскажите- реально не действителен???? ЖДУ ответ! Заранее спасибо!!

 55. Ольга

  Скажить будь ласка, яким чином відбувається вклеювання фото якщо на момент досягнення 25 річчя людина знаходилась закордоном и вже тривалий час там мешкає, та має роботу? Чи входить ця процедура до переліку послуг, які надає наше посольство закордоном? Чи повинна людина сплачувати штраф в такому випадку, якщо перша можливість приїхати в Україну буде тільки через півроку?

 56. Ігор

  Добрий день! Я протермінував вклеювання фото 45 років на 2 місяці (хвороба).
  Живу на Майдані… прописка у Львові… Самі знаєте який скрутний зараз для всіх час… мушу бути на Майдані… помагаю біженцям та вимушеним переселенцям, бо державі байдуже … Що Ви можете порадити? — куди звернутись,.. бо гроші на карточці заблокували…

 57. Андрій

  Потрібно змінити фото 25 років. В відділі ДМС вимагають квитанцію на 25 грн. Після моєї заяви, що я відмовляюся платити, мене відправили до завідуючого. В завідуючого я пояснив, що в законодавстві не вказано ніяких платежів. На що він дав мені “прайс” “Документа” і сказав, що я можу скаржитись.
  Питання куди мені скаржитись, відповідно до закону?

 58. Алла

  Добрий день! Я протермінувала вклеювання фото 45 років на 2 місяці (хвороба). Занесла фото для вклеювання. Та мені замість старого паспорту видали новий. В чому може бути причина? І чи можу я не переживати за старий паспорт, щоб його десь не використали?

 59. Артем

  Доброго дня! Підскажіть, будь-ласка, чи є оплата за послугу вклеювання фото? Мені в паспортному сказали, що треба оплатити 51 грн штрафу та 25 грн за вклеювання фото. По-перше мене цікавить, чому одразу сказали, що 51грн, тобто від чого реально залежить кому платити 17, а кому 51 грн, а по-друге чи справді існує така платна послуга за вклеювання фото, чи я маю сплатити лише штраф та надати їм фото та паспорт і все!

 60. Анастасія

  Доброго дня! В мене така ситуація: потрібно вклеювати фотокартку (25 років), але працюю я не за місцем прописки. Коли запитала у “паспортному столі” чи можу я вклеїти у них-мені відповіли, що тільки за місцем прописки. Це так? Дякую

  1. Post author

   Доброго дня!
   Так, вклеїти фото в паспорт можна лише за місцем реєстрації у відповідному районному відділу ДМС України.

   1. Євгенія Юріївна

    Доброго дня, Романе!
    Дайте, будь ласка, посилання на статтю в Адміністративному кодексі чи інший документ, у якому вказано, що фото в паспорті вклеюється саме за місцем прописки чи проживання.
    Дякую!

 61. микола

  доброго дня! дуже корисна інформація!!! а ще мене цікавить питання,у мене прострочене фото,я сьогодні пішов його зміти,а мені сказали піти у касу і оплатити штраф у розмірі 80 грн! мені не давали ніякого папірця з реквізитами банку і суму яку я маю сплатити… що у такому випадку робити???

  1. Post author

   Доброго дня, Микола!
   Розмір штрафу за несвоєчасне вклеювання фото в паспорт складає від 17 грн. до 51 грн.. Посадова особа ДМС зобовязана винести постанову про питягнення Вас до адмін. відповідальності, де має бути зазначена, в тому числі, сума штрафу.
   Такі дії посадових осіб, як Ви описали є незаконними, сміливо можете вимагати примірника постанови про притягнення Вас до відповідальності, у разі відмови Вам такий надати, можете оскаржувати такі дії до вищестоячого органу ДМС або до суду.

 62. Світлана

  Доброго дня. В мене чоловік протермінував вклеювання другого фото при досягненні 45 років. 26 березня 2014 року він звернувся у районний відділ. Паспорт і фото не взяли, а його лише записали на 7 травня 2014 року для оформлення протоколу. Чи правомірні дії працівників і як в даному випадку поступити: чекати 1,5 місяця чи він може вклеїти фото скоріше? Адже люди, які звернуться на початку травня не зможуть вклеїти фото, а отже і брати участь у виборах чи інших діях.
  Знаю, що на оформлення протоколів і з інших причин потрібно записувватися на 1,5 чи 2 місяці наперед.

 63. Валентина

  Підкажіть, чи можна вклеїти фото в паспорт за кордоном? Я виїхала, колі мені було 23 рокі (зараз 30)
  Дякую!

  1. Post author

   Доброго дня, Валентина.
   Ви можете вклеїти фотографію в паспорт у посольстві України у країні в якій Ви перебуваєте (потрібно звертатися у відділ Консульського управління посольства).

   1. Eva

    Ні, не може. З власного досвіду знаю що, наприклад, Українське посольство в Берліні і Українське консульство в Мюнхені відмовляються надавати дану послугу. Як бути в такому разі? От тут було б дійсно добре якби ви дали посилання на нормативний акт що зобовязує консульські установи надавати цю послугу! Дякую наперед.

   2. Polina

    Посольство в Копенгагенi тай Консулський вiддiл також не бере мою справу щодо вклеювання фото. Кажуть, що я й не мала права брати внутрiшнiй паспорт за кордон, бо це є власнiстю України.Паспорта я “заощадила” в держави з чином пiдтведження власної оособистостi на протязi мого дорослого життя.Коли я помру, паспорт повернеться до законного власника–держави.
    Всi операцiї з паспортних дiй створюються, наполягають менi, представниками МВС, а не закордонних.
    Я маю звертатися саме до МВС й лише ОСОБИСТО ,отже фото можу вклеїти лише за мiсцем останнього проживання– в Криму.Але ж Крим тепер окупований. Що робити? Закордонний паспорт є ще дiйсним.

  1. Post author

   Доброго дня, Тарасе!
   Розмір штрафу визначає посадова особа, яка наділена повноваженнями притягати осіб до адмін.відповідальності, у Вашому випадку це посадова особа ДМС України.
   Розмір штрафу залежить від строку прострочення вклеювання фото у паспорт, матеріального та сімейного стану особи, яку притягують до відповідальності.

 64. Підкажіть будь ласка, чи принциповим є питання хто може забрати паспорт пісдля вклеєної фотографії? Чи можуть забрати батьки?

  1. Post author

   Натілія, паспорт можете забрати тільки Ви особисто. При отриманні паспорта з новою фотографією Вам буде необхідно одразу поставити свій підпис на відповідній сторінці паспорта (під новим фото).

 65. Вікторія

  Доброго вечора.скажіть будь ласка,моя подруга проживає в іншому місті,їй виповнилося 25 років.але вона не може зараз приїхати.питання-чи може вона мені переслати поштою свої фото і паспорт і чи можу я поїхати в паспорт. стіл у нашому місті,заплатити за неї штраф за прострочення і віддати паспорт на зміну фото? дякую

 66. Віктрія

  Доброго дня!
  Дякую за таку корисну та деталізовану статтю! А ще за посилання на нормативні акти! Гадаю, надані Вами поради допоможуть великій кількості людей та попередять виникнення негативних наслідків через наше незнання законів.
  Прошу, при можливості, роз”яснити куди слід подавати паспорт для вклеювання фотографії по досягненню особи відповідгого віку, якщо прописки немає (адже подавати потрібно в підрозділі Державної міграційної служби за місцем реєстрації). Останнє місце прописки – село в Харківській області і, на жаль, документ про виписку звідти втрачений декілька років назад. Чи можна щось порадити в такій ситуації?
  Завчасно дякую та бажаю міцного здоров”я, витримки і професіональних успіхів!

  Читати більше на – shpyrka.com.ua/zamina-foto-u-pasporti/ © Адвокат Львів)

 67. Юрій

  А скажіть будь-ласка щоб замінити фото в паспорті при досягненні 25 років потрібно тільки фото і паспорт, а бланки ніякі непотрібно заповнювати

  1. Post author

   Юрій, доброго дня!
   Жодних бланків заповнювати не потрібно, особисто подаєте лише паспорт громадянина України і фото.
   Фото вклеють в паспорт на протязі 5-ти днів.

 68. Оксана

  Скажіть, будь-ласка, якщо є прострочення терміну вклеювання фотокартки і виписали штраф 17 грн + 5 грн. послуги. В п*ятницю я оплатити не встигла, а в оплатила в понеділок. Квитанцію принесла у вівторок а в міграційній службі відмовилися приймати квитанцію про сплату штрафу, сказавши, що вона прострочена (типу в понеділок вони не працювали, чому ви оплатили в понеділок, треба в той самий день, коли наклали штраф). Сказали оплачувати ще раз. Підкажіть, чим керуються працівники міграційної служби? І як можна вийти з такої ситуації?

  1. Post author

   Доброго дня, Оксано.
   В даній ситуації неможу відповісти чим керувалися працівники ДМС, законних підстав стверджувати про “прострочення сплати штрафу” у них небуло. Наскільки я розумію, Вам вручили лише піпірець з банківськими реквізитами і сумою, яке треба сплатити (17 грн.)
   Це очевидно є неправомірні дії посадової особи, яка відмовилася прийняти у Вас платіжку і вимагала сплатити штраф ще раз. Такі дії можна оскаржити до вищестоящого органу ДМС або до суду (якщо у Вас є на це час). Зважте, що судовий збір за подаку такої позовної заяви буде більший 17-ти гривень.

   1. Андрій

    Доброго дня! Скажіть, будь-ласка, відсутність вікового фото в паспорті є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст. 204-1 КУпАП?

    1. Post author

     Доброго дня, Андрію!
     Перетин державного кордону України можливий і здійснюється за нявності у Вас паспорта громадянина України для виїзду за кордон. У цей паспорт непотрібно вклеювати фото при досягненні певного віку.
     Нагадаю, при відсутності у паспорті громадянина України відповідного фото при досягненні особою 25- і 45- річного віку такий паспорт є недійсним, а отже вважається таким що містить недостовірні відомості про особу.

 69. Марта

  Доброго дня,
  мене цікавить чи маю я право подавати паспорт на вклеювання нового фото в місті в якому проживаю, якщо прописана в іншому. Тобто прописана я в Івано – Франківську, а проживаю в Тернополі. Чи можу я вклеїти фото в Тернополі?
  Дякую

  1. Post author

   Доброго дня.
   Така змога була раніше, зараз вклеїти фото при виповненні 25 і 45 років можна лише у підрозділі Державної міграційної служби за місцем реєстрації.

   1. Вадим

    Добрий день.
    Але на головному сайті написано, що можна за місцем проживання. Місце проживання цеж не місце реєстрації? Якщо місце поживання повинно якось бути оформлено, якщо я живу в Київській обл, а зареестрованний в Кременчузі(навчання).
    З офф. сайта я зрозумів, що можу подать заяву і фото в Броварському підрозділі, заплатити штраф за просрочений паспорт і вони віддадуть його мені з вклеєними фото, чи це вірно?
    Досягнення 25- або 45-річного віку.
    Як отримати послугу
    Звернутися до територіального підрозділу ДМС України за місцем проживання, а після утворення центрів надання адміністративних послуг – до відповідного центру;
    Отримати паспорт із вклеєною фотокарткою у територіальному підрозділі ДМС України за місцем проживання.

 70. Наталія

  Доброго дня!
  Після досягнення 25-річного віку, звернулась в державну міграційну службу для вклеювання фотокартки. При здачі паспорту мене поставили перед фактом, що у випадку термінового вклеювання фото (протягом дня) ця послуга платна (50 грн.). Мене зацікавив інший – “безкоштовний” варіант, на що мені відповіли, що можуть виконати процедуру: за 30 грн – термін 2 дні та за 20 грн – 3 дні.
  Цікавить наступне питання: на скільки правомірна пропозиція-вимагання “оплати” за вклеювання фото?
  Дякую

  1. Post author

   Доброго дня.
   Відповідно до Положення про паспорт громадянина України для вклеювання до паспорта нових фотокарток при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку подаються паспорт і дві фотокартки зазначеного розміру. Вклеювання здійснюється на протязі 5 днів.
   Вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України здійснюється безкоштовно.
   У Вашому випадку позиція ДМС є неправомірно, можете сміливо посилатися на Положення про паспорт громадянина України, подати зазначені вище документи і через 5 днів звернутися до РВ ДМС для отримання свого паспрта з вклеєною фотографією.

 71. Юлія

  Дякую, дуже корисна стаття.
  Скажіть, будь-ласка, що робити, якщо в паспортному столі вимагають не розрізані фотографії і відмовляються приймати розрізані, мотивуючи це тим, що вони користуються спеціальним апаратом для розрізання фотографій. Законодавчо таких вимог до фотографій немає і це не може бути приводом для відмови. Чи можуть бути якісь внутрішні розпорядження чи накази, які виправдовують таку поведінку?
  Як поводитись в такому випадку? Писати скаргу і подавати до суду? Це являється службовою недбалістю? Дякую.

  1. Post author

   Доброго дня. Дякую.
   Щодо розрізання фотографій, Порядок оформлення і видачі паспорта передбачає виключні вимоги до фотографії в паспорті. Якщо Ви самостійно розрізали фотографії і їх розміри 3,5 х 4,5 см. збережені – все гаразд.
   Якщо маєте час (оскільки паспорт без нової фотографії в 25 чи 45 років дійсний 1 місяць), рекомендую звернутися до відповідного районного відділу міграційної служби України де Вам висунули таку вимогу щодо розрізання фотографій з проханням розяснити їхню позицю з посиланням на норму нормативного документа, яким вони керуються (такий лист варто відправити з копією на Головне управління ДМС України у Львівській області).

 72. Спасибо за точный и правильный ответ и полезный совет в конце статьи. Надеюсь, им воспользуются люди, не знающие, какую ценность представляет этот документ, и будут более осмотрительно относиться ко всякого рода незаконным требованиям “дать паспорт в залог”.

   1. Анна

    Здравствуйте, как вы решили свою проблему? У меня вопрос возможно кто ответит: если вид на жительство есть и фото опоздали заменить, в посольстве такого не делают сказали, можно ли в Украину вернутся с таким видом на жительство и на месте заменить фото? Пустят ли в аэропорту?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. .